KAPAT
MENÜ KAPAT X
T.C. Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı
Çünür Mah. 102. Cadde Ekonomi Kampüsü
A2 Blok No:185-B 32200 ISPARTA
+90 (246) 224 3737
+90 (246) 224 3949
info@baka.org.tr
batiakdenizkalkinmaajansi@hs02.kep.tr

TR61 Bölgesi Çevresel Durum Değerlendirme Raporumuz Yayımlandı

TR61 Bölgesi Çevresel Durum Değerlendirme Raporumuz Yayımlandı

TR61 Bölgesi Çevresel Durum Değerlendirme Raporu, bölgenin mevcut durumunu inceleyerek çevresel sorunların çözümleri hakkında resmi kurumlar tarafından yayımlanan raporlar, akademik çalışmalar, çalıştaylar vb. kaynaklar ışığında öneriler sunmaktadır. Raporda; bölgenin çevresel anlamda mevcut durum analizi yapılmış, bölge kapsamına giren havzalar ve sınırları hakkında bilgiler verilmiştir. Çevresel analiz yapılırken TÜİK ve ilgili kurumların raporlarındaki verilerden yararlanılarak; içme suyu, atık su, atık, gürültü kirliliği, hava kirliliği durumları hakkında genel bilgiler verilmiştir.

Raporda; Eğirdir, Burdur, Salda ve Kovada gölleri ayrı ayrı başlıklarda incelenerek buralarda görülen kuraklığın ve doğal kaynaklardaki kirlilik ağırlıklı çevre sorunlarının nedenleri, bunlar hakkındaki çözüm önerileri ve yürütülmekte olan çalışmalar hakkında bilgi verilmiştir.

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı olarak TR61 Bölgesi Çevresel Durum Değerlendirme Raporu’nu araştırma yapmak isteyen herkesin istifadesine sunuyoruz.

Rapora ulaşmak için;

https://www.baka.gov.tr/dokumanflipbook/tr61-bolgesi-cevresel-durum-degerlendirme-raporu/618