KAPAT
MENÜ KAPAT X
T.C. Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı
Çünür Mah. 102. Cadde Ekonomi Kampüsü
A2 Blok No:185-B 32200 ISPARTA
+90 (246) 224 3737
+90 (246) 224 3949
info@baka.org.tr
batiakdenizkalkinmaajansi@hs02.kep.tr

“Tarımda Hayat Var” Projesi Tamamlandı

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen ‘COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı’ kapsamında Ajansımızca destek almaya hak kazanan Tefenni Köylere Hizmet Götürme Birliği'nin “Tarımda Hayat Var” projesinin uygulama süreci başarıyla tamamlanmıştır.

Proje ile Burdur’un Tefenni ilçesine ve Karamusa ile Seydiler köylerine gelen mevsimlik tarım işçileri ile çiftçilerden oluşan 400 kişinin yaşam standartlarının yükseltilmesi ve konakladıkları bölgede gerekli hijyen şartlarının sağlanması amaçlanmıştır. COVİD-19 salgınının yayılımının önlenmesi için de koruyucu tedbirler alınan proje kapsamında; ilçeye gelen mevsimlik tarım işçilerinin hijyenik şartlarda yaşamlarını sürdürebilmeleri amacıyla 32 adet konteyner ve her bir konteynerin su ihtiyacını karşılamak amacıyla 500 ml’lik su depoları kurulmuştur. Mesken tipi kurulan konteynırların kanalizasyon sistemi de ilgili proje ile tamamlanmıştır.

Bir sonraki tarım sezonunda ilçeye gelecek olan tüm işçilerin sağlık kontrolleri düzenli yapılacaktır. Ayrıca, dezenfeksiyon malzemesi temin edilerek Tefenni Köylere Hizmet Götürme Birliği tarafından her hafta mevsimlik işçilerin konaklayacağı konteynırların dezenfeksiyon işlemi gerçekleştirilecektir.