KAPAT
MENÜ KAPAT X
T.C. Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı
Çünür Mah. 102. Cadde Ekonomi Kampüsü
A2 Blok No:185-B 32200 ISPARTA
+90 (246) 224 3737
+90 (246) 224 3949
info@baka.org.tr
batiakdenizkalkinmaajansi@hs02.kep.tr

Mesleki Eğitime Endüstriyel Dokunuş Projesi Tamamlandı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazanan Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Rektörlüğünün yürütücüsü olduğu “Mesleki Eğitime Endüstriyel Dokunuş” isimli proje tamamlandı.

Proje ile kurulan Uygulamalı İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi Laboratuvarı’nda, İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi Bölümü öğrencilerine yönelik klasik eğitim modülleri yerine, sahada çalışan gerçek sistemlerin eğitim modülü haline getirilmiş modeli üzerinden uygulamalı mesleki eğitim verilmesini içeren yenilikçi bir yaklaşım benimsendi.

Proje kapsamında Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi Kestel Yerleşkesi’nde Uygulamalı İklimlendirme ve Soğutma Teknolojisi Laboratuvarı kuruldu. Laboratuvar içerisine ilgili bölüm öğrencilerinin evsel, ticari ve endüstriyel tip sistemlerde her türlü servis işlemini gerçek işletme şartlarında uygulama imkânı bulacağı eğitim cihazları yerleştirildi. Projeye Ajansımız %90 oranında mali destek sağladı.