KAPAT
MENÜ KAPAT X
T.C. Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı
Çünür Mah. 102. Cadde Ekonomi Kampüsü
A2 Blok No:185-B 32200 ISPARTA
+90 (246) 224 3737
+90 (246) 224 3949
info@baka.org.tr
batiakdenizkalkinmaajansi@hs02.kep.tr

Karanlıktan Aydınlığa El Ele Projesinde İlk Hasat Gerçekleşti

Isparta Uyuşturucu Bağımlılıklarla ve Alkolizmle Mücadele Derneği ’nin Ajansımız Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazandığı “Gençlerimiz Yeniden Hayat Buluyor: Karanlıktan Aydınlığa El Ele” projesi geçtiğimiz aylarda tamamlanmıştı.

Hedef grupları arasında dezavantajlı konumda yer alan bağımlı bireyler, madde kullanmaya yatkın olan kişiler, uyuşturucu bağımlısı kişilerin aileleri ve madde bağımlısı olma potansiyeli taşıyan kişiler olan projede; hedef grupta yer alan bireylere mesleki beceriler kazandırılarak bağımlılıktan kurtulmalarına destek sağlanması amaçlanıyor.

Proje ile dezavantajlı grupların topluma yeniden kazandırılmasıyla; meslek sahibi olmaları, suç unsuru teşkil eden veya etik olmayan davranışlardan uzaklaştırılması sağlanacaktır. Bunun yanında sosyal kalkınma ve sosyal kalkınmayı tetikleyen diğer etmenler de harekete geçirilecektir.

Bu kapsamda mesleki eğitim kazandırma ve rehabilitasyon çalışmalarında kullanılan Mantar Üretim Merkezi ile Mekanik Üretim Tesisi üretime başladı ve tesisteki ilk mantar hasatı gerçekleştirildi.