KAPAT
MENÜ KAPAT X
T.C. Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı
Çünür Mah. 102. Cadde Ekonomi Kampüsü
A2 Blok No:185-B 32200 ISPARTA
+90 (246) 224 3737
+90 (246) 224 3949
info@baka.org.tr
batiakdenizkalkinmaajansi@hs02.kep.tr

Hayallerimiz Uçuşa Geçiyor Projesi Ziyaret Edildi

BAKA Genel Sekreteri Volkan Güler Başkanlığındaki heyet Antalya Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine ziyarette bulundu.

Aksu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün yararlanıcısı olduğu “Hayallerimiz Uçuşa Geçiyor” isimli proje kapsamında Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine Kokpit Replikası, Uçuş Simülatör Yazılımı, Uçuş Simülatör Kontrol yazılımı gibi mekanik ve yazılımsal ekipmanlar kazandırılması planlanıyor. Proje ile aynı zamanda yenilikçi üretim metotlarına uygun mesleki eğitim modelleri geliştirmek, uçak bakım alanında nitelikli meslek elemanları yetiştirmek ve bölgede mesleki eğitimin kalitesini arttırmak amaçlanıyor.

BAKA Genel Sekreter Volkan Güler ziyarete ilişkin basın açıklamasında Antalya'nın Türkiye'nin önde gelen uçuş noktalarından biri olduğunu belirtti ve bu üstünlüğün özellikle uçak bakım hizmetlerinin bölgede yaygınlaştırılması için değerlendirilmesini istediklerini söyledi. Aksu Uçak Bakım Teknolojisi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinin BAKA için önemli bir paydaş olduğunun altını çizen Genel Sekreter Volkan Güler; "Buradaki yatırım çok önemli, alt yapı sağlam oluşturulmuş durumda. Projemizi tamamladık. Boeing 737-400 uçağında simülatör oluşturduk. Bu simülatörle öğrencilerimiz rahatlıkla bir Boeing 737-400 uçağının uçuşunu görecek. Uçuşunu test etmiş olacak" diye konuştu.