KAPAT
MENÜ KAPAT X
T.C. Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı
Çünür Mah. 102. Cadde Ekonomi Kampüsü
A2 Blok No:185-B 32200 ISPARTA
+90 (246) 224 3737
+90 (246) 224 3949
info@baka.org.tr
batiakdenizkalkinmaajansi@hs02.kep.tr

Harmanören Köyünden Olimpiyatlara: Spor ile Sosyal Kalkınma ve Sosyal Refahın Sağlanması Projesi Tamamlandı

Atabey ilçesine bağlı 350 nüfuslu Harmanören köyünde 5 yıl önce kurulan Harmanören Spor Kulübü bünyesindeki 31 sporcunun hayalleri gerçek oldu.

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı 2019 Yılı Sosyal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazanan Harmanören Köyünden Olimpiyatlara: Spor ile Sosyal Kalkınma ve Sosyal Refahın Sağlanması Projesi ile Ajansımız tarafından temin edilen ekipmanlar genç sporculara teslim edildi. Kulüp bünyesine alınan kayak malzemeleri takım olarak her öğrenciye tek tek dağıtıldı.

Genç sporcular hiç vakit kaybetmeden kayak ekipmanlarını giyerek sezona hazır oldukları mesajını verdiler.

Proje kapsamında Harmanören Köyü Spor Kulübü Derneği için kayak malzemeleri, güreş malzemeleri ve halter malzemeleri alındı. Bu sayede köyde yaşayan çocuklara daha kaliteli spor altyapısı sunulması hedeflendi.

Özellikle 8-15 yaş arasındaki çocukların mevsimlere göre kayak, güreş ve halter alanlarında eğitim alacağı proje ile sosyal imkânlara ulaşmada dezavantajlı konumda bulunan Harmanören köyündeki çocukların bu alanlarda beceri ve disiplin kazanarak profesyonel sporcular olarak yetiştirilmesinin sağlanması, kırsal kesimde spor disiplini kazanmış sağlıklı ve bilinçli nesillerin yetiştirilmesi hedefleniyor.