KAPAT
MENÜ KAPAT X
T.C. Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı
Çünür Mah. 102. Cadde Ekonomi Kampüsü
A2 Blok No:185-B 32200 ISPARTA
+90 (246) 224 3737
+90 (246) 224 3949
info@baka.org.tr
batiakdenizkalkinmaajansi@hs02.kep.tr

GençBizz e-Challenge Başarıyla Tamamlandı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA), bölgemiz illerinin ve ülkemizin COVID-19 salgını ile mücadelesine katkı sunulması, salgının yayılımının en aza indirilmesi ve kontrol altına alınması, başta risk altındaki gruplar olmak üzere toplum sağlığının korunması ve salgının olumsuz sosyo-ekonomik etkilerinin hafifletilmesi amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

BAKA Girişimcilik Sonuç Odaklı Programı kapsamında Genç Başarı Vakfı işbirliği ile ‘COVID-19 salgınının yol açtığı sosyal, psikolojik ve ekonomik sorunlara yönelik girişim tasarlamak’ amacıyla, online platformda GençBizz e-Challenge etkinliği gerçekleştirdi.

EĞİTİM, BEYİN FIRTINASI, İŞ VE GİRİŞİMCİLİK FİKİRLERİ

Aralarında Isparta Burdur Antalya Proje Takımı adaylarının da bulunduğu Batı Akdeniz Bölgesinden 60 gencin katıldığı, uzaktan erişim yöntemiyle gerçekleştirilen ve 3 gün süren etkinlik kapsamında 8 takım oluşturuldu. Mentörler öncülüğünde takımlar, ‘Sorun Paylaşımı, Sorun Analizi Adımı, Çözüm Aşaması, Fikir Üretimi, İş Modeli Kanvası Eğitimi, İş Modeli Kanvas Uygulama ve Modelleme, İş Planı ile Sunum Hazırlama’ konularında eğitim aldı ardından beyin fırtınası sonrasında her takım ‘salgının olumsuz sosyo-ekonomik etkilerinin hafifletilmesi’ amacıyla kendi iş ve girişimcilik fikirlerini üretti.

GençBizz e-Challenge etkinliğinin son günü 8 takımın geliştirdiği iş ve girişim fikirlerinin sunumları yapıldı. Etkinliği ve sunumları online takip eden BAKA Genel Sekreteri Volkan GÜLER ile Genç Başarı Eğitim Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Çelik ÖREN de, tasarladıkları iş ve girişim fikirleri için tüm katılımcıları tebrik etti. SDÜ Öğretim Üyesi Dr. Selen Işık MADEN, HP Enterprise Firması Uluslararası Yöneticisi Esra EROL ve erken aşama yatırım şirketi sahibi Atakan ATALAR’dan oluşan jüri üyeleri, tüm projeleri beğendiklerini ifade ederek, değerlendirmeleri sonucunda ödül almaya hak kazanan takımları belirledi.

GençBizz e-Challenge Etkinliğinde birinci olan takım ‘Hayalden Girişime Eğitimi’, ikinci olan takım ise ‘Girişimcilik El Kitabı ve İş Modeli Üretimi' kitabı ödülleri alırken, tüm katılımcılar ‘Marka Tescili ve Patent Eğitimi’ hakkı kazandı. Ayrıca etkinlikte jüri tarafından seçilen ilk üç takımın, BAKA yardımı ile fikrin olgunlaştırılması ve ilgili kurumlarla işbirliği yapılması imkânlarına sahip olacak.