KAPAT
MENÜ KAPAT X
T.C. Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı
Çünür Mah. 102. Cadde Ekonomi Kampüsü
A2 Blok No:185-B 32200 ISPARTA
+90 (246) 224 3737
+90 (246) 224 3949
info@baka.org.tr
batiakdenizkalkinmaajansi@hs02.kep.tr

Dört Mevsim Salda Projesi Tamamlandı

Ajansımızın 2019 Yılı Turizm Altyapısı Geliştirilmesi Mali Destek Programı kapsamında destek almaya hak kazanan, Burdur İl Özel İdaresinin yürütücüsü olduğu, “Dört Mevsim Salda” isimli proje tamamlanmıştır. Proje çerçevesinde, Burdur ili Yeşilova ilçesi Doğanbaba köyünde, Burdur İl Özel İdaresine ait, atıl durumda olan eski orman bekçi evinin tadilatı ve çevre düzenlemesi işi yapılmış ve söz konusu yapı, turizm tesisi olarak Burdur iline kazandırılmıştır. Proje ile Salda Gölü çevresinde alternatif turizmin yaygınlaştırılması ve turizmden elde edilen katma değerin artırılması hedeflenmektedir.

Proje sonucunda atıl durumda kalmış bir yapı ve çevresi restore edilmiş ve söz konusu bölgede ihtiyaç duyulan yeni bir rekreasyon alanı oluşturulmuştur. Bu bölgenin turizme kazandırılması sonucunda turizm faaliyetleri Salda Gölü’nün sadece güney kıyılarında değil tamamında gerçekleştirilebilecektir.

Tesis Doğanbaba Plajı - Beyaz Adalar yürüyüş rotasını kullanacak olan ziyaretçiler ile Salda Gölü etrafınındaki yaklaşık 34 kilometrelik güzergâhı kullanan bisikletçiler ve engelli ziyaretçiler için alternatif bir mola alanı olarak da kullanılabilecektir.