KAPAT
MENÜ KAPAT X
T.C. Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı
Çünür Mah. 102. Cadde Ekonomi Kampüsü
A2 Blok No:185-B 32200 ISPARTA
+90 (246) 224 3737
+90 (246) 224 3949
info@baka.org.tr
batiakdenizkalkinmaajansi@hs02.kep.tr

BAKA Yönetim Kurulu Yılın Son Toplantısını MAKÜ’de Gerçekleştirdi

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Yönetim Kurulu, 2019’un son olağan toplantısı Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi(MAKÜ) Kampüsü’nde MAKÜ’nün Lavanta Tepesi Oteli’nde gerçekleştirildi. Antalya Valisi Münir KARALOĞLU başkanlığındaki BAKA Yönetim Kurulu’nun toplantısına; Isparta Valisi Ömer SEYMENOĞLU, Burdur Valisi Hasan ŞILDAK, Isparta Belediye Başkanı Şükrü BAŞDEĞİRMEN, Isparta İl Genel Meclisi Başkanı Serkan KESKİN, Antalya Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Davut ÇETİN, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa TUTAR, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf KEYİK ile BAKA Genel Sekreteri Volkan GÜLER katıldı.

BAKA Yönetim Kurulu’nun Aralık ayı olağan toplantısı, MAKÜ’nün Spor Kompleksi Projesi’nin bileşeni olarak Spor Toto imkanları ile tamamladığı Lavanta Tepesi Otel’de gerçekleştirildi. Toplantı öncesinde MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem KORKMAZ ile akademisyenler, BAKA Yönetim Kurulu üyelerine oteli gezdirip Spor Kompleksi Projesi ile ilgili bilgiler verdi. Bilgilendirme inceleme gezisinin ardından Yönetim Kurulu toplantısı, BAKA Yönetim Kurulu Başkanı Münir KARALOĞLU’nun açılış konuşmasıyla başladı.

‘30 MİLYON TL’LİK YATIRIM GERÇEKLEŞTİRİLECEK’

Gündem maddeleriyle ilgili bilgi vererek sözlerine başlayan Vali Münir KARALOĞLU, “Aralık ayı olağan toplantımızı yapmak üzere Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitemizin bu güzel Lavanta Tepesi Oteli’nde toplantımızı gerçekleştiriyoruz. Ev sahipliği yapan valimize, rektörümüze çok teşekkür ediyorum. Biliyorsunuz ‘Mesleki Eğitimin Geliştirilmesi’, ‘Sosyal Kalkınma’ ve ‘Turizm Altyapısının Geliştirilmesi’  alt başlıklarında 2019 Yılı Teklif çağrısına çıkmıştık. Geçen toplantıda 33 projeye 20 milyon TL destek vermiştik. Tabi projelerin eş sermayeleriyle beraber 28 milyonluk bir proje desteği anlamına geliyor. İnşallah bölgemizde 33 projeyle yaklaşık 30 milyon TL’lik yatırım gerçekleşmiş olacak. Bugünkü en önemli konumuz, 2020’nin Çalışma Programı ve Çalışma Programına göre 2020’nin bütçesini görüşüp nihai kararı vereceğiz. Onun dışında içişlerimizi ilgilendiren personel konularımız ve diğer ajansla ilgili konular var. Alacağımız kararların bölge illerimize ve bölgemizde yaşayan vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” diye konuştu.

BAKA Yönetim Kurulu Aralık ayı olağan toplantısı, gündem maddelerinin görüşülerek karara bağlanmasının ardından sona erdi.(19.12.2019)