KAPAT
MENÜ KAPAT X
T.C. Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı
Çünür Mah. 102. Cadde Ekonomi Kampüsü
A2 Blok No:185-B 32200 ISPARTA
+90 (246) 224 3737
+90 (246) 224 3949
info@baka.org.tr
batiakdenizkalkinmaajansi@hs02.kep.tr

Ajansımız Koordinasyonunda, Burdur İŞKUR İl Müdürlüğü ve MAKÜ İşbirliği ile “CNC Freze Tezgâhı Operatörlüğü” Mesleğine Yönelik İstihdam Garantili Eğitimler Başladı

Ajansımız tarafından gerçekleştirilen saha ziyaretleri ve sektör araştırmaları neticesinde, organize sanayi bölgelerinde faaliyet gösteren imalat sanayii işletmelerinde; “CNC Freze Tezgâhı Operatörlüğü” alanında eğitimli personel ihtiyacı olduğu tespit edilmiştir. İhtiyaç duyulan nitelikli personelin yetiştirilmesi amacıyla BAKA koordinasyonunda; Burdur Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü ve Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi işbirliği ile istihdam odaklı eğitimler düzenlenmesinin bölgemizdeki işgücü kapasitesinin arttırılmasına faydalı olacağı değerlendirilerek gerekli çalışmalara süratle başlanmıştır. Kamu-Sanayi-Üniversite üçgeninin bir araya gelmesi noktasında birleştirici rol oynayan ajansımız aynı zamanda sektörün ihtiyaçlarını da göz önünde bulundurarak doğru iletişim mecralarıyla organizasyonu kamuoyuna duyurmuştur.

Çalışma kapsamında özel sektör ile diyalog halinde sektörün talebini karşılamak üzere bir eğitim programı ve müfredat oluşturulmuştur. Söz konusu program kapsamında başvuruda bulunan yaklaşık 100 genç arasından 25 kişi kursiyer olarak seçilmiştir.

Burdur İŞKUR İl Müdürlüğü tarafından kurs süresince; katılımcılara günlük zaruri gider ödemesi yapılacak olup kursiyerlerin genel sağlık sigortası ile iş sağlığı ve meslek hastalığı primleri de karşılanacaktır. Eğitimi başarıyla tamamlayan kursiyerlerin bölgemizdeki imalat sanayii işletmelerinde istihdamı hedeflenmektedir. Bugün itibarıyla başlayan eğitimlerin; 12 Haziran 2021 tarihinde bitmesi planlanıyor.