KAPAT
MENÜ KAPAT X
T.C. Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı
Çünür Mah. 102. Cadde Ekonomi Kampüsü
A2 Blok No:185-B 32200 ISPARTA
+90 (246) 224 3737
+90 (246) 224 3949
info@baka.org.tr
batiakdenizkalkinmaajansi@hs02.kep.tr

19. DEVLET FOTOĞRAF YARIŞMASI

T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü, ülkemizdeki fotoğraf sanatçılarının çalışmalarını desteklemek, fotoğraf sanatının yaygınlaşmasını sağlamak, gerektiğinde uluslararası platformlarda ülkemizi temsil edebilecek nitelikte fotoğraf sergileri oluşturmak amacıyla ‘19. Devlet Fotoğraf Yarışması’ düzenledi. Yarışma kategorileri ‘‘Patara’, ‘İnsan ve Yaşam’, ‘Tarihi Yapılar’ ve ‘Deneysel Çalışmalar’ olarak belirlendi.

Ülkemiz kültür ve turizm değerlerinin yurtiçi ve yurtdışında tanıtılarak, Türkiye markası ve imajının geliştirilmesi için uluslararası alanda tescillenmiş tarihi ve arkeolojik eserlerimizi temel alan kültür yılı uygulaması kapsamında Patara Antik Kenti’ne vurgu yapılması amacıyla 2020 senesi “PATARA YILI” olarak ilan edilmiştir. Bu çerçevede 19. Devlet Fotoğraf Yarışması dâhilinde açılan “Patara Kategorisi” kapsamında başvuru fotoğraflarının; Antalya'nın Kaş ilçesine 42 kilometre uzaklıkta bulunan ve en eski yerleşim yerlerinden biri olan Patara Antik Kenti ile çevresine ilişkin kültürel, tarihi, arkeolojik ve doğal değerler konulu olması gerekmektedir.

“İnsan ve Yaşam Kategorisi”, “Tarihi Yapılar Kategorisi” ve “Deneysel Çalışmalar Kategorisi” kapsamındaki başvuru fotoğraflarının kategori temasına uygun ve ülkemiz sınırları içinde çekilmiş olması gerekiyor.

Ayrıntılar için tıklayınız…