KAPAT
MENÜ KAPAT X
T.C. Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı
Çünür Mah. 102. Cadde Ekonomi Kampüsü
A2 Blok No:185-B 32200 ISPARTA
+90 (246) 224 3737
+90 (246) 224 3949
info@baka.org.tr
batiakdenizkalkinmaajansi@hs02.kep.tr

BAKA Yönetim Kurulu Antalya Valiliği'nde Toplandı

Batı Akdeniz Kalkınma Ajansı (BAKA) Yönetim Kurulu, Ağustos ayı olağan toplantısını Antalya Valiliği Toplantı Salonu’nda gerçekleştirdi. Antalya Valisi Münir KARALOĞLU başkanlığındaki BAKA Yönetim Kurulu’nun olağan toplantısına; Isparta Valisi Ömer SEYMENOĞLU, Burdur Valisi Hasan ŞILDAK, Isparta Belediye Başkanı Şükrü BAŞDEĞİRMEN, Isparta İl Genel Meclisi Başkanı Serkan KESKİN, Burdur İl Genel Meclisi Başkanı Murat AKBIYIK, Isparta Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mustafa TUTAR, Burdur Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Yusuf KEYİK ile BAKA Genel Sekreteri Volkan GÜLER katıldı.

BAKA Yönetim Kurulu üyeleri, toplantı öncesinde Antalya Valisi Münir KARALOĞLU’nu makamında ziyaret ederek bir süre görüştü. Antalya Valiliği’ndeki toplantının açılışında BAKA Yönetim Kurulu Dönem Başkanı Antalya Valisi Münir KARALOĞLU, “Bildiğiniz gibi il valilerinin dönüşümlü başkanlık yaptığı bir yapımız var. Bu ay itibariyle dönem başkanlığı Antalya Valiliği’nde, inşallah önümüzdeki bir yıl deruhte etmeye çalışacağız. Bizden önce Isparta Valimiz başkan idi, kendilerine çok teşekkür ediyoruz hizmetleri dolayısıyla. Verimli bir yıl geçirdik seneye de inşallah Burdur’a biz devretmiş olacağız” dedi.

BAKA Genel Sekreteri Volkan GÜLER’in göreve başladığını belirten Vali Karaloğlu, “Yeni Genel Sekreterimiz Volkan Bey de göreve başladı, kendisine hayırlı olsun diyoruz. Kendisi tecrübeli bir arkadaşımız daha önce ajanslarda çalışmış, DAP İdaresi Başkanlığı’nda uzun süre Başkan Yardımcılığı yapmış ve bu işleri Türkiye’de iyi bilen arkadaşlarımızdan, kendisine başarılar diliyoruz” diye konuştu. BAKA Yönetim Kurulu’nun gündem maddeleriyle ilgili de bilgi veren Vali KARALOĞLU, kurum içi 3 yeni yönerge ile İnterfresh Yaş Sebze Meyve Fuarı ve Yöresel Ürünler Fuarı YÖREX’e katılım konusunun da ele alınacağını belirterek sözlerine şöyle devam etti:

“Yine Burdur’un turizmle ilgili 3 ayrı maddesi var. Özellikle Turizm Stratejisi Belgesi ve eylem planıyla ilgili bir kararımız olacak. Son dönemde Isparta Burdur turizm destinasyonunda çok güzel gelişmeler var. Sayın Valilerimizin ellerine sağlık. Bu sene gerçekten hem Isparta’daki gül lavanta hem Burdur’daki Salda Gölü birleşti ve güzel bir destinasyon oldu. Demek ki birşeyler yapınca karşılığı oluyor. Biz 3 senedir belki her toplantıda Ajansta bunları konuştuk şimdi meyvelerini toplamaya başladık. Önümüzdeki dönemde Ajans olarak bireysel başvurulardan daha çok toplumun genelini ilgilendiren projelere ağırlık vermeyi planlıyoruz. İnşallah önümüzde dönem toplantılarda bu ve benzeri işleri yapmaya devam edeceğiz.”

Ağustos ayı olağan toplantısı, gündem maddelerinin görüşülerek BAKA Yönetim Kurulu tarafından karara bağlanmasının ardından sona erdi. (29.08.2019)